Wesołych Świąt!

Moi drodzy, w imieniu całej ekipy CmdBlockPL chciałbym wam życzyć wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku.
Dużo zdrowia, pieniędzy, zadowolenia z życia, oraz tego by przyszły rok był taki jakim go sobie wymarzycie. Wszystkim wierzącym życzę dodatkowo Bożego błogosławieństwa, oraz nie tylko cieleśnie, ale i duchowo dobrego przeżycia tych Świąt.

Chciałbym również podziękować wam wszystkim za to, że byliście z nami przez ten rok. Za wszystkie miłe słowa, masę maili i komentarzy. Cieszę się, że doceniacie naszą pracę i w związku z tym mam nadzieję, że w roku 2018 uda nam się dostarczyć wam jeszcze więcej wpaniałych map i doświadczeń.

Podsumowanie roku

Grudzień oznacza nie tylko czas Świąt, ale również zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok! Myślę więc, że warto byłoby podsumować ten, który właśnie się kończy. Mimo, że to dopiero pierwszy rok naszej działalności, to działo się w nim dosyć sporo. Postaram się jednak to wszystko jak najlepiej streścić.

Grupa CmdBlockPL została przeze mnie założona w lutym i wtedy też zaczeliśmy pracować nad naszym pierwszym wspólnym projektem. Nie było to jednak TowerHour, a inna, nieopublikowana jeszcze mapa, nad którą prace postanowiliśmy przenieść na wersję 1.13. Zrobiliśmy to ze względu na pewne zapowiadane zmiany i do projektu na pewno kiedyś wrócimy!

Prace nad wspomnianym już TowerHour zaczęliśmy w kwietniu (na wersji 1.11) i zakończyliśmy na przełomie lipca i sierpnia. Pracowałem wtedy nad przeniesieniem mapy na wersję 1.12 oraz dodawałem wsparcie dla wielu języków (których aktualnie na mapie dostepnych jest aż 12!). Wtedy też mapę zgłosiliśmy na Reddicie Realms. Po miesiącu otrzymaliśmy odpowiedź i po wprowadzeniu sugerowanych poprawek mapa została dodana na oficjalne serwery (10 listopada). Wszystkie wpisy o tej mapie znajdziesz tutaj!

Pod koniec sierpnia rozpoczęliśmy też prace nad drugą wersją mapy Sorcerer’s Book. Mapę tą skończyliśmy w grudniu i wtedy też ukazała się ona na serwerach Realms (15 grudnia). Jako, że była to już druga nasza mapa, która znalazła się na tamtych serwerach, ja oraz Nusiq zostaliśmy nagrodzeni specjalnymi pelerynkami! Jest to dla nas na prawdę duże osiągnięcie, które można określić wisienką na torcie, w pewien sposób koronującą całą naszą mapmakerską pracę. O tym jednak opowiem jeszcze pewnie trochę więcej w innym artykule. Jeśli chcesz poczytać więcej o mapie Sorcerer’s Book 2, możesz to zrobić tutaj.

Część z członków naszego zespołu pracowała też nad mapami indywidualnie. Własne mapy wydali np. PanPiksel oraz Kanon i gorąco zachęcam do zobaczenia co takiego dla was przygotowali.

W tym roku rozpoczeliśmy też prowadzenie tego bloga i profilu na Twitterze, oraz założyliśmy własną stronę w serwisie Patreon, gdzie można nas wesprzeć dobrowolnymi wpłatami. Oczywiście gorąco zachęcam do zajrzenia na tamte strony.

Bardzo cieszę się z tego jak rozwija się nasza ekipa i już nie mogę się doczekać tego, co przyniesie nam nowy rok. Mamy wiele ciekawych pomysłów i plany, z których część już teraz zaczeliśmy wprowadzać w życie. Niestety na ten moment nie mogę za wiele wam zdradzić. Wszyskiego dowiecie się w swoim czasie! Powiem tylko, że na prawdę będzie się działo.

Patreon

Komentarze do “Wesołych Świąt!” (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *